Beef en Steak

Koreaanse kip

 
 
 
 

Noah

Pitmaster
Berichten
863
Geïnspireerd door @Timmeeh moest ik ook maar eens op de Koreaanse tour. Bij deze dus: Kippendijen in een Koreaanse marinade, komkommersalade, rijst en broccoli. Vrouw vond hem te pittig, ik vond hem perfect. Oftewel; volgende keer wordt ‘ie minder pittig… 🙄. Het recept:

Kip
-1kg kippendij
-2 1/2 el gochuchang
-1 el gochugaru
-1,5 el honing
-1 tl knoflookpoeder
- 3 cm verse geraspte gember
- 1 1/4 el sesamolie
- 2 1/2 el sojasaus

Nachtje laten marineren en klaar is kees! Dag erna indirect op 200 graden laten garen met een paar snippertjes kersenhout. Op het eind de temperatuur tot 250 graden brengen en de kippies een mooi grillkorstje meegeven.

Komkommersalade
- 2 komkommers in halve maantjes
- 3 lente-uitjes, in fijne ringetjes
- 1 teen knoflook, fijn gesneden/geraspt/geperst
- 1 tl gochugaru
- 1 tl sesamsaad
- 1 tl suiker
- snuf zout
- 1 el rijstazijn
- 1 el koriander
- 1 el sojasaus

Geserveerd met gekookte broccoli en basmatierijst. Gegarneerd met wat extra koriander, sesamzaadjes en bosui.

Het resultaat:

IMG_0335.jpeg
IMG_0337.jpeg
IMG_0338.jpeg
IMG_0340.jpeg
 
Ziet er zeer smakelijk uit
 
  • Leuk
Waarderingen: Noah
Lekker hoor
Wat ga je er minder in doen ?
Ik denk dat de gochugaru de meeste hete pit inbrengt?

Verstuurd vanaf mijn AC2003 met Tapatalk
 
  • Leuk
Waarderingen: Noah
Jij moet ook lekker eten, maak 2 marinades 🤪😜

Ziet er heerlijk uit 👌🏻🤤
 
  • Leuk
Waarderingen: Noah
Lekker Koreaans kippetje Tim heb je in elkaar gezet😋

Het is inderdaad de gochugaru die vlamt in je gerecht Tim. De gochuchang ook natuurlijk maar in mindere maten.
 
  • Leuk
Waarderingen: Noah
Het is een mooi en kleurrijk bordje geworden @Noah maar ik snap wel dat je vrouw het te pittig vond als ik zo de ingrediënten zie ;)
Zelf hou ik wel van een licht pitje maar als het zo pittig is dat je lippen en tong in de fik staan ben ik al gelijk klaar met eten!!
Ik vind het echt zonde van een gerecht als je alleen nog maar pit proeft en de rest van de smaken niet meer.

Dus, of inderdaad 2 verschillende marinades maken of 1 marinade en dat jij zelf nog extra pit toevoegt op je bord of jij maakt dit voor jezelf en voor je vrouw maak je iets klaar wat zij lekker vindt 😜
 
Lekker Koreaans kippetje Tim heb je in elkaar gezet😋

Het is inderdaad de gochugaru die vlamt in je gerecht Tim. De gochuchang ook natuurlijk maar in mindere maten.
Bij Gochujang is de pittigheid voor meer mensen "dragelijk" , warm maar niet te gek, dosering komt iets minder krap.
 
Terug
Bovenaan Onderaan