Beef en Steak

Picanhasteaks met cowboyboter

 
 
 

Erik B71

Stoker
Berichten
372
Het was lekker weer en even geleden dat de Q aan was. Ik had op YouTube een recept gezien van Ralph de Kok die zijn nieuwe Santa Maria demonstreerde. Dit gerecht ook gemaakt maar dan op de kamado.
10 minuten gekookte aardappels en een ui in de houtskool. Als deze gaar zijn het binnenste in een schaal gedaan. Dit samen met wat kappertjes, dille, kleine augurken crème fraiche, sap van een halve citroen en peper en zout. Daarna apart gezet.
Voor de cowboyboter sjalotje versnipperd en samen met el grove mosterd en paprikapoeder aangebraden. Daarna de boter, honing, wat chiliflakes, peterselie en wat runderrub laten smelten en apart gezet.
Daarna het vet van de picanha ingesneden en ingesmeerd met fleur de Selle.
Dit lekker uitbakken boven het vuur. Daarna de andere kant gegrild voor een mooie kleur.
Als de kleur goed is van de picanha, die nog van binnen rauw is, met de draad mee in steaks gesneden.
De steaks nog op het bokke hete gietijzer voorzien van grilstrepen tot 52 graden.
Daarna tegen de draad in in reepjes gesneden. Cowboy boter welke nog vloeibaar was er overheen met wat aardappelsalade er bij.
Het was heerlijk.

IMG_0972.jpeg


IMG_0973.jpeg


IMG_0974.jpeg


IMG_0975.jpeg


IMG_0980.jpeg


IMG_0981.jpeg


IMG_0982.jpeg


IMG_0983.jpeg
 
Ziet er goed uit
 
Ziet er heel lekker uit! Nog nooit op deze wijze Picanha klaargemaakt, na het grillen in steaks snijden. Misschien toch maar eens proberen, want dit ziet er erg lekker uit.
 
Dat ziet er top uit! Krijg er vreselijke trek van 😁
 
bah bah bah
 
Terug
Bovenaan Onderaan