Beef en Steak

Nieuwe uit de hand gelopen hobby?

Welkom!
Prachtig toestel heb je daar ;)
Laat zeker eens weten hoe Nette Lette het probleem met de verkeerde wielen heeft opgelost (y)
 
Welkom!
Prachtig toestel heb je daar ;)
Laat zeker eens weten hoe Nette Lette het probleem met de verkeerde wielen heeft opgelost (y)
Dat hebben ze super gedaan. Ze sturen de juiste wielen zonder zeuren gewoon even na met de post.
Ik update nog wel als ze zijn aangekomen.
 
Zo, we mogen weer! Vorige week heb ik voor het eerst proefgedraaid, dat was een quickie met supermarktvlees waaronder voorgegaarde spareribs. Belangrijkste doel was het materieel leren kennen, waaronder de barbecue en de Meater. Geen fotoverslag waardig dus.

Vandaag 2kg spareribs op het programma (helft dry rub, helft marinade) en 500g klapstuk/brisket. Hij staat mooi op zijn plekkie.
1787481827417.png


Ik heb mogelijk wat te veel houtskool gepakt, even kijken hoe dat uitpakt qua temperatuurmanagement. Links het kolenbed, rechts de voorverwarming van het hout.
1787481863343.png


En dan de kookkamer met hitteschild.
1787481895732.png
 
Foto’s vergeten te maken, hahaha.
Brisket was kansloos, te droog geworden vermoedelijk deels doordat het een heel mager stukje vlees was.

Spareribs waren dan weer wel top gelukt 👍🏻
 
wat een mooie smoker / grill heb je staan, daar ga je een hoop plezier van beleven, Ik weet uit ervaring wel dat het even tijd nodig heeft om hem te leren kennen. Ik zou je hout welke je wil voorverwarmen / drogen op de vuurkamer leggen, op deze manier lijkt je de luchtstroom wat te blokkeren... bovenop wordt het ook warm genoeg voor het hout als de smoker eenmaal op temperatuur is
 
Dankjewel! Het leren kennen begint al te komen. Belangrijkste les: houtblokken nog eens extra kloven zodat ik met minder brandstof kan werken.
De luchtstroom is in deze opstelling geen probleem, ik knijp 'm toch een beetje af om de temperatuur wat te managen en onder het kolenrooster zit veel ruimte waar ook nog lucht langs kan.
 
Terug
Bovenaan Onderaan