- Berichten
- 546
Ingrediënten
- 6 Kipdijfilet
- 4el Soyasaus
- 75gr Maizena
- 2el Zonnebloemolie
- 2el Honing
- 1el Sesamolie
- 2tl Rijstazijn
- 1tl Sambal Badjak
- 1 Knoflookteen
- 3 Bosuitjes
- 1 Rode paprika
- Handvol ongezouten pinda’s of cashews
Bereiding
1. Doe de kip in 1cm grote stukjes in een grote ziplockzak, tezamen met 1el sojasaus. Marineer een uurtje.
Snijd ondertussen de paprika en bosuitjes.
2. Light up the Q! Temperatuur maakt niet uit, we gaan wokken!

3. Zet een wok (of skillet) boven indirect vuur. Doe 2el zonnebloemolie in de wok en verhit. Mik hier de kip bij en bak gedurende 10 minuten, continu omscheppend. Of tot ze gaar zijn en een goudbruin korstje hebben.
4. Pak een ovenbestendig bakje en doe hierin 1,5tl maizena, 2el sojasaus, de honing, de sambal, de rijstazijn en de sesamolie. Meng dit tot een geheel. Verwarm kort op de Q (indirect) totdat het sausje indikt. Duurde bij mij 1 minuut. Voeg daarna een geperste knoflookteen toe.
Pak ook de taco’s en leg deze volgens bereidingswijze op de Q. Ik heb gekeken naar de kleur, totdat ik tevreden was. De Q was namelijk nogal aan de hoge kant qua temperatuur

5. Schep de kip door het sausje of andersom, wat jij wilt

6. Pak dan een taco, leg de kip erin, en rangschik de gesneden bosui en paprika tezamen met de pinda’s eroverheen. Ik zeg; niets meer doen!

Laatst bewerkt: