Beef en Steak

Is dit nog veilig om te eten

Pan von Cetta

Tondelzoeker
Berichten
4
Enige tijd geleden begonnen met het maken van Pancetta en Guanciale. Op de foto's die ik ga tonen is het vlees met Nitrietzout van van Beekum droog gepekeld voor 7 dagen met wat kruiden. Daarna gewassen met water en nagespoeld met witte wijn. Dag laten bijkomen en toen koud gerookt voor 12 uur.
Voor het drogen heb ik de kelder gebruikt. relatieve luchtvochrtigheid 75%

Eerst had ik 1 plekje met schimmel, die ik met een kwastje en wat witte wijnazijn heb weggeborsteld

Tijdens de warmte van de afgelopen weken bleek het soms 19° C geweest te zijn

Wie kan mij antwoorden of het weggegooid moet worden of dat het nog veilig is om te consumeren?

Met vriendelijke dank alvast

Scherm­afbeelding 2026-08-31 om 16.40.14.png


Scherm­afbeelding 2026-08-31 om 16.40.34.png


Scherm­afbeelding 2026-08-31 om 16.48.49.png
 
Dit is een voorstel topic.
Vreemde manier van voorstellen
 
Wat ik nog vergat te zeggen is dat na het roken. de Guanciale (wangspek) is ingesmeerd met ruime hoeveelheid zwarte peper
Luisteren is ook een dingetje,
Nogmaals, dit is een voorstel topic.
Graag eerst voorstellen en je vraag bij charcuterie plaatsen.
Bvd
 
Laatst bewerkt:
Tipje. Volg het wijze advies van "ome Ewald" oo.
 
Tipje. Volg het wijze advies van "ome Ewald" oo.
Dank voor je tip Peter64:


"ome Ewald" had me ook even een mailtje kunnen sturen natuurlijk, in plaats van mij openbaar op mijn plaats te zetten.

Dat ik een vergissing heb gemaakt, was mij niet meteen duidelijk. Had me in 2022 al ingeschreven en voorgesteld namelijk. Maar door ziekte niet toegekomen aan deelname. Schijnbaar heeft de site wat nieuwe software, waardoor mijn inlogpogingen, wachtwoord onbekend etc etc hebben geleid tot een hernieuwd inschrijven.
 
Witte schimmel op charcuterie hoeft inderdaad niet verkeerd te zijn, maar dan wil je wel weten wélke schimmel je hebt en onder welke gecontroleerde omstandigheden die is ontstaan. Met 19 °C, 75% RV en dit complete kleurenpalet zou ik persoonlijk niet meer gaan determineren. Volgens mij is de guanciale inmiddels zelf aan een nieuw fermentatieproject begonnen.
 
Goedenavond en welkom, ipv in de verdediging te schieten had je jezelf ook alsnog voor kunnen stellen.
Vervelend dat je door ziekte een poos uit de running bent geweest. Hopelijk ben je nu volledig hersteld en begonnen aan een uitdagend project zo te zien. Wat je vraagt is zoals al door Ewald is benoemd geheel op zijn plek in het onderdeel Charcuterie.
Door dingen goed te categoriseren zijn dergelijke posts als bovenstaande ook van meerwaarde voor anderen mensen die dit graag zouden willen weten.
 
Dank je voor je reactie MacMarty. Misschien kan ik het beter weer opstarten met een nieuwe Wangspek en wat lagere temperaturen.

Probeer het in oktober weer opnieuw.
Fijn, dat je de moeite nam om je inzicht en mening te delen

Pan von Cetta
 
Terug
Bovenaan Onderaan