- Berichten
- 5.624
Amazing Chicken Sausages Indian Style
(A-meat Sausage)
Met dank aan mijn Collega Amit uit India met wie ik dit recept heb samengesteld, vandaar de woordspeling A-meat sausage.
Voor de duidelijkheid, worst kennen ze niet in India, maar alle ingredienten zijn zo gekozen dat ik deze heerlijke worst zo in India kan serveren.
Normaliter wordt er in worstrecepten 15 gram zout per kilo gehakt gerekend, dit vinden wij persoonlijk veel te zout.
vandaar iets in mindering gebracht.
Ingredienten:
- 1 kg. Kippendijengehakt (4,5 mm snijplaat)
- 2,5 gram (1 tl.) Komijnzaad, heel
- 2,5 gram (1 tl.) Ketoembar (korianderzaadpoeder)
- 6,0 gram (2 tl.) Masala
- 3,0 gram (1 tl.) Garam Masala
- 2,5 gram (1 tl.) Red pepper powder (Gochu Garu)
- 1 ui zeer fijn gesnipperd
- 6,0 gram (1 tl.) vers geraspte gember + 1 teen fijngeknepen knoflook, hiermee
Ginger garlic paste van maken, goed mengen met een halve tl. water - 1 tomaat ontveld zonder zaad, in zeer kleine blokjes gesneden
- ½ kopje water (ongeveer 75 ml.)
- 12,0 gram zout voor het gehakt (per kg.) + een snuf extra (½ tl.) voor de currypasta
- 20,0 gram Mager melkpoeder (= 2%)
- 3,5 meter schapendarm goed schoongespoeld met koud water (bij gebruik varkensdarm 2,0 meter gebruiken)
In een koekenpan een paar el. Arachide olie verhitten op matig vuur.
De komijnzaadjes toevoegen en even laten geuren ongeveer 1 minuut, let op dat de boel niet verbrandt.
De gesnipperde uien toevoegen en 10 minuten laten sudderen dan de ginger garlic paste toevoegen en 5 minuten mee laten sudderen, vervolgens de fijngesneden tomaat toevoegen en 5 minuten mee laten sudderen tot de ui licht bruin verkleurt.
De rest van de Kruiden/specerijen toevoegen + een snuf zout en even mee laten sudderen (1 minuut) Let op dat de boel niet verbrandt, ½ kopje water toevoegen en het mengsel zacht pruttelend inkoken tot een pasta.
Af laten koelen in de koelkast zetten, het mengsel moet goed koud worden alvorens het met het koude gehakt te mengen, basisregel Worstmaken: M.E.N.G.K.O.U.D.
Worstdeeg 1 dag van te voren maken, gehakt goed (koud) mengen met de curry pasta, het magere melkpoeder en het zout
totdat er een smeuïge massa ontstaat, ( ongeveer 10 minuten, mixer met deeghaken) let op dat de hele massa goed koud blijft.
(mager melkpoeder is in de meeste supermarkten te koop bij de afdeling houdbare melk, zoals elk van Campina in een geel doosje)
In de koelkast terugzetten voor 1 nacht (minimaal 8 uur)
Ondertussen de schapendarmen goed spoelen met koud water.
De volgende dag worst maken/vullen de worstjes of invriezen of bereiden op de BBQ indirect 180-200 graden Celsius
tot een kerntemperatuur van 70 graden Celsius
Laatst bewerkt: